Aktualności

przez | 12 lutego 2019

12.02.2019

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować , iż z końcem lutego kończymy nasz Projekt. Prosimy wszystkich Państwa, którzy są na stażach zawodowych o poprawne i rzetelne wypełnianie dzienników stażowych. W razie pytań bądź wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Zespołem Projektu. Pomożemy rozwiać wszelkie wątpliwości.

 

 

15.01.2019

 

Szanowni Państwo,

Prosimy o poprawne wysyłanie list obecności za staże. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu z Zespołem Projektu.

 

20.12.2018

 

Szanowni Państwo,

Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy 2019 Rok. W tych wyjątkowych dniach chcemy Państwu życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań.
Zespół Projektu

 

13.12.2018

Szanowni Państwo,

Informujemy iż z dniem 14.12.2018 szkolenie „Techniki Sprzedaży „ rozpoczyna grupa 7

 

 

03.12.2018

 

W dniu dzisiejszym szkolenie „Techniki sprzedaży” rozpoczyna grupa 6

 

 

 

 

16.11.2018

Informujemy, iż z dniem 18.11.2018 szkolenie „Opiekun osób starszych ” rozpoczyna grupa 5

 

 

 

 

 

09.11.2018

 

Informujemy iż dzień 12.11.2018 jest dniem wolnym od pracy 🙂

 

04.11.2018

Informujemy, iż w dniu 05.11.2018 Szkolenie komputerowe zakończone certyfikacją rozpoczyna grupa 5

 

03.11.2018

 

Informujemy, iż z dniem 06.11.2018 Pośrednictwo pracy rozpoczyna grupa 6, natomiast w dniu 09.11.2018 pośrednictwo pracy rozpoczyna grupa 4.

 

31.10.2018

Szanowni Państwo

Z radością in formujemy, iż zakończyliśmy rekrutację do Projektu. Wszystkim Państwu dziękujemy za złożenie dokumentów aplikacyjnych.

 

26.10.2018

Szanowni Państwo,

Informujemy iż z dniem 30.10.2018 zajęcia z Pośrednictwa Pracy rozpoczyna grupa 7.

23.10.2018

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż z dniem 27.10.2018 zajęcia z Doradztwa zawodowego połączonego z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania rozpoczyna grupa 7. Szczegóły w harmonogramie

 

19.10.2018

Informujemy, iż z dniem 22.10.2018 zajęcia z Poradnictwa Psychologicznego rozpoczyna grupa 5. Szczegóły w Harmonogramie

 

16.10.2018

Szanowi Państwo informujemy iż z dniem 18.10.2018 grupa 5 rozpoczyna zajęcia z Doradztwa zawodowego połączonego z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania., natomiast w dniu 19.10.2018 zajęcia rozpoczyna grupa 6. Szczegóły w Harmonogramie

 

 

21.09.2018

 

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pokoju

Obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju rozpoczyna Sekretarz Generalny ONZ, który uderza w Dzwon Pokoju znajdujący się przed nowojorską siedzibą ONZ. Widnieje na nim wymowny napis „Niech żyje absolutny pokój na świecie”.

Oby ten pokój na świecie nigdy nie był zaburzony. Przypominamy o ciągle trwającej rekrutacji do Projektu

 

 

03.09.2018

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż z dniem 06.09.2018 „Szkolenie komputerowe” rozpoczyna grupa 4.

 

21.08.2018

 

Szanowni Państwo,

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Optymisty

 

Szanowni Państwo

Informujemy iż z dniem 09.08.2018 grupa 4 rozpoczyna zajęcia z Poradnictwa psychologicznego.

Pozytywne myślenie jest kluczem do szczęścia, gdyż to właśnie ono pozwala w pełni celebrować życie. Badania wskazują, że ludzie optymistycznie nastawieni do świata cieszą się lepszym zdrowiem niż pesymiści – są oni mniej podatni m.in. na choroby serca i układu krążenia. Mimo ogromnych zalet afirmacji życia, w naszym społeczeństwie wciąż brakuje ludzi optymistycznie patrzących w przyszłość. Dlatego właśnie Światowy Dzień Optymisty ma być motorem napędowym na resztę roku dla wszystkich, którzy potrzebują dawki optymizmu i nadziei. Ideą tego dnia jest dzielenie się optymizmem z innymi w domu, w pracy, na kanałach społecznościowych i wszędzie tam, gdzie można okazywać innym swoją pogodę ducha w taki sposób, by optymistyczna myśl opanowała cały świat i zmieniała życie ludzi na lepsze. Pamiętajmy, że każda zaangażowana osoba przybliża nas do celu, a cel jest jasny – więcej optymizmu, uśmiechu i radości z życia.

Bądźmy optymistami!

Przypominamy o wciąż trwającej rekrutacji 🙂

07.08.2018

Szanowni Państwo informujemy, iż z dniem 09.08.2018 grupa 4 zaczyna zajęcia z Poradnictwa psychologicznego.

 

17.07.2018

 

Przypominamy o wciąż trwającej rekrutacji

W Ramach projektu przewidujemy następujące formy wsparcia:

 • Doradztwo zawodowe połączone z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania
 • Poradnictwo psychologiczne (spotkania indywidualne)
 • Pośrednictwo pracy połączone z nauką aktywnego poszukiwania pracy
 • Szkolenie zawodowe zakończone certyfikacją
 • Szkolenie komputerowe zakończone certyfikacją
 • 3 miesięczny PŁATNY STAŻ ZAWODOWY

Zapewniamy:

 • wykwalifikowaną kadrę trenerską
 • materiały szkoleniowe
 • zwrot kosztów dojazdu
 • stypendium szkoleniowe
 • catering podczas szkolenia
 • stypendium stażowe

Zachęcamy do uczestnictwa w Projekcie oraz składania dokumentów aplikacyjnych.

 

 

09.07.2018

 

Szanowni Państwo,

Czy wiecie, że istnieją dwa rodzaje motywacji?

MOTYWACJA ZEWNĘTRZNA – Motywacja zewnętrzna opiera się na wyróżnieniu dziecka/ucznia/pracownika: nagrodami pieniężnymi, materialnymi, pochwałami. Motywacją zewnętrzną mogą być również kary: upomnienie, postępowanie dyscyplinarne. Na motywację zewnętrzną składa się osobowość nauczyciela (w szkole), pracodawcy (w pracy) czy rodzica (w domu). Przykładem motywacji zewnętrznej jest nauka ucznia do sprawdzianu, spowodowana chęcią otrzymania zgody na wyjście do kina czy podejmowanie pracy wyłącznie dla korzyści materialnych.

MOTYWACJA WEWNĘTRZNA – Na motywację wewnętrzną składają się: postawa, wiedza, umiejętności, zainteresowania, sukcesy, nawyki. Ten rodzaj motywacji opiera się na samoczynnych bodźcach, które wpływają na myślenie i zachowanie człowieka. Do takich bodźców zaliczają się: odpowiedzialność, chęć rozwoju, możliwość awansu. Osoba, która motywuje się wewnętrznie, czerpie radość z samego faktu wykonania określonej czynności. Przykładem motywacji wewnętrznej jest nauka w celu poszerzenia wiedzy czy podjęcie wolontariatu ze względu na satysfakcję czerpaną z pomagania innym.

My również MOTYWUJEMY Państwa do wzięcia udziału w Naszym Projekcie. Zapraszamy do zapoznawania się z dokumentami rekrutacyjnymi, a w razie pytań czy wątpliwości prosimy o kontakt z Zespołem Projektu.

 

25.06.2018

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż z dniem 28.06.2018 „Doradztwo zawodowe połączone z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania” rozpoczyna grupa 4 (12UP). Więcej informacji znajdziecie Państwo w harmonogramie.

 

07.06.2018

Szanowni Państwo,

Dzisiaj przestawiamy Państwu 7 powodów dla których warto odbyć staż zawodowy 🙂

 

1. Umiejętności

Staż nie powinien być wyłącznie informacją w CV. Warto postrzegać go jako możliwość utrwalania wiedzy i szanse na dodatkowe umiejętności – nie tylko zawodowych, ale również społecznych. W trakcie stażu zapoznajemy się z obowiązkami na określonym stanowisku, nawiązujemy także relacje służbowe z przełożonymi, współpracownikami i klientami. Dzięki temu czujemy się pewniej.

2. Doświadczenie

Zapoznając się z treścią CV, rekruter przywiązuje wagę przede wszystkim do rubryki, w której jest opisane doświadczenie zawodowe. Wykształcenie, umiejętności zawodowe oraz dodatkowe kwalifikacje również się liczą, jednak kluczowe jest ich właściwe wykorzystanie w praktyce. Staż to idealna okazja do zdobycia doświadczenia, czyli m.in. do lepszego poznania branży, z którą wiążemy swoją przyszłość.

 

3. Możliwość zweryfikowania planów zawodowych

Na wielu kierunkach studiów zajmujemy się głównie zdobywaniem wiedzy. Praca w zawodzie może w znacznym stopniu różnić się od uczelnianej rzeczywistości. Staż to doskonała okazja, by porównać nasze wyobrażenia o konkretnej profesji z rzeczywistością. Dzięki nowemu doświadczeniu możemy zdecydować, jak zamierzamy w przyszłości kierować swoją karierą zawodową.

 

4. Możliwość poznania branży

Staż w renomowanej firmie, nawet jeśli jest bezpłatny, stanowi możliwość szlifowania swoich umiejętności i talentów pod okiem najlepszych fachowców w branży. Możemy przyglądać się, jak pracują osoby, które uważamy za wzory do naśladowania. Mamy okazję przekonać się również, jakie umiejętności i cechy warto zdobywać i szlifować, aby w przyszłości osiągnąć zawodowy sukces.

5. Zarobki

Choć umowa o staż bezpłatny może przynieść nam liczne korzyści, warto też uczestniczyć w programach stażowych, w których otrzymuje się wynagrodzenie. Pieniądze nie muszą być najważniejszym czynnikiem motywacyjnym, ale nie da się ukryć, że dzięki wynagrodzeniu możemy np. osiągnąć niezależność finansową podczas studiów, zyskując również wyższe poczucie własnej wartości i satysfakcję.

 

6. Perspektywa zawarcia umowy o pracę

Sumienne realizowanie obowiązków stażysty, a także wykazywanie się kreatywnością, otwartością na wiedzę, samodzielnością i inicjatywą – to przykładowe czynniki, które mogą sprawić,  że umowa o staż zamieni się w umowę o pracę.

7. Wiedza na własny temat

Odbywając staż, możemy zweryfikować nie tylko swoje wyobrażenia na temat zawodu, ale również lepiej poznać siebie. Mamy okazję sprawdzić, jak czujemy się w relacji: przełożony-podwładny, usługodawca-klient itd. Możemy także zweryfikować, czy potrafimy zarządzać sobą w czasie lub działać pod presją. To cenna wiedza. Dzięki niej odkrywamy, nad jakimi cechami i kompetencjami powinniśmy pracować najintensywniej.

 

Jak widać z odbycia stażu płyną tylko same korzyści. Przypominamy, że jedną z form wspracia w projekcie jest właśnie PŁATNY STAŻ ZAWODOWY.

ZAPRASZAMY

01.06.2018

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że zgodnie z Obwieszczeniem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dn. 08.05.2018 (zamieszczone w Monitorze Polskim w dniu 15.05.2018 r. poz.475 ) zmianie uległa wysokość zasiłku dla bezrobotnych od 01.06.2018 r. kwota ta wynosi 847,80 zł. co niesie za sobą zwiększenie kwoty stypendium szkoleniowego (proporcjonalnie) i stypendium stażowego do wysokości 1 017,40 zł .

 

 

21.05.2018

 

Dzisiaj obchodzimy dzień odnawiania znajomości

Ilu jest takich ludzi, z którymi kiedyś śmialiśmy się do upadłego, przeżywaliśmy przygody? Jeśli dziś odnowimy kontakt choćby z jednym z nich, uznajmy to za sukces.

 

10.05.2018

Drodzy Państwo,

Cały czas przypominamy o rekrutacji do Projektu.

Formy wsparcia jakie oferujemy:

 • Doradztwo zawodowe połączone z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania
 • Poradnictwo psychologiczne (spotkania indywidualne)
 • Pośrednictwo pracy połączone z nauką aktywnego poszukiwania pracy
 • Szkolenie zawodowe zakończone certyfikacją
 • Szkolenie komputerowe zakończone certyfikacją
 • 3 miesięczny PŁATNY STAŻ ZAWODOWY

Zapewniamy:

 • wykwalifikowaną kadrę trenerską
 • materiały szkoleniowe
 • zwrot kosztów dojazdu
 • stypendium szkoleniowe
 • catering podczas szkolenia
 • stypendium stażowe

Zapraszamy!

 

 

30.04.2018

 

Życzymy  Wszystkim Państwu udanego wypoczynku podczas weekendu majowego !

 

 

20.04.2018

Szanowni Państwo,

Informujemy iż z dniem 23.04.2018 zajęcia z Pośrednictwa pracy rozpoczyna grupa 1 (4UP), oraz grupa 2 (1UP). Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w zakładce harmonogramy.

 

 

12.04.2018

 

Drodzy Państwo,

Pewnie nie raz zastanawialiście się dlaczego warto się szkolić i doszkalać, pozytywów jest mnóstwo! A oto niektóre z nich 🙂

 • zdobywanie nowych umiejętności praktycznych
 • poszerzanie wiedzy teoretycznej
 • wymiana doświadczeń z ludźmi z innych lub podobnych branż
 • możliwość nawiązania współpracy
 • podnoszenie kwalifikacji daje możliwość podejmowania się coraz większych wyzwań, co często prowadzi do awansu
 • zwiększenie możliwości zatrudnienia
 • pozyskanie silnej pozycji w firmie
 • docenienie ze strony szefa
 • wraz ze wzrostem kompetencji wzrost pewności siebie oraz wyższe poczucie własnej wartości
 • po szkoleniu wzrasta jakość wykonywanej pracy
 • zwiększa się wewnętrzna motywacja do rozwoju i pracy osoby, która ukończyła szkolenie.

Ważnym powodem, dla którego warto uczestniczyć w szkoleniach, jest zdobywanie wiedzy, której nie znajdzie się nigdzie indziej. Biorąc udział w szkoleniach, można zdobyć wiedzę, którą nie zawsze odnajdziemy w książkach czy na stronach internetowych. Dlaczego tak jest? Ponieważ oprócz wiedzy teoretycznej szkolenia dostarczają nam wiedzy praktycznej. Wykwalifikowany trener prowadzący szkolenie jest dla nas skarbnicą wiedzy i doświadczeń. Często dopowiada cenne przykłady, historie, zwraca uwagę na popełniane błędy przez innych, by chronić nas przed pomyłkami. Każda, nawet drobna informacja, która poprawi coś w twoim życiu, przyczyni się do rozwoju oraz doskonalenia twoich umiejętności.

W Projekcie „Z powrotem na rynku pracy” jedną z form wspracia jest szkolenie zawodowe zakończone certyfikacją oraz szkolenie komputerowe, które również kończy się certyfikacją. Zachęcamy do wzięcia udziału w Projekcie.

 

 

29.03.2018

 

Szanowni Państwo,

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzy Państwu wszelkiej pomyślności, pogody ducha oraz spełnienia wszelkich planów.

Zespół Projektu

27.03.2018

 

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż dniem 29.03.2018 szkolenie „Techniki sprzedaży” rozpoczyna grupa 3.

 

13.03.2018

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż dniem 16.03.2018 zajęcia z Doradztwa zawodowego z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania rozpoczyna grupa 3 ( 13 UP) . Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w zakładce Harmonogramy

 

06.03.2018

 

Szanowni Państwo,

Jedną z form wsparcia w Projekcie jest Pośrednictwo pracy z nauką aktywnego poszukiwania pracy

Jakie płyną korzyści z pośrednictwa pracy?

Pośrednictwo pracy, to działania opierające się przede wszystkim na niesieniu pomocy osobom bezrobotnym, upowszechnianiu ofert pracy poprzez tworzenie baz danych. Korzyści z pośrednictwa pracy odnoszą zarówno osoby poszukujące posady, jak i pracodawcy, którzy chcą zatrudniać. Pośrednictwo pracy zobowiązuje do informowania osób bezrobotnych o sytuacji na rynku pracy oraz inicjowaniu kontaktów z przedsiębiorcami, prezesami firm oraz z innymi osobami niewykonującymi działalności zarobkowej.

Ponadto:

Dzięki pośrednictwu pracy, zatrudnienie znajdują studenci, emeryci, osoby po 50 roku życia, niepełnosprawni oraz specjaliści, którzy podjęli decyzję o zmianie kwalifikacji kierunkowych. Konsultanci personalni w imieniu agencji pomagają poznać predyspozycje zawodowe, opierające się na testach psychologicznych.

Drodzy Państwo naprawdę warto wziąć udział w Naszym projekcie. Raz jeszcze zachęcamy do zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi a w razie wątpliwości prosimy o kontakt z Zespołem Projektu

02.03.2018

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż w dniu 05.03.2018 szkolenie „Magazynier z uprawnieniami na wózki jezdniowe podnośnikowe” rozpoczyna grupa 1, natomiast grupa 2 w dniu 05.03.2018 rozpoczyna szkolenie „Pracownik biurowy z telemarketingiem”

19.02.2018

Szanowni Państwo!

W związku z realizacją projektu  „Z powrotem na rynku pracy” nr projektu RPPM.05.06.00-22-0024/17-00 informujemy o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu z dnia 08.02.2018 r. dotyczącym wyboru wykonawcy do kompleksowej organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych dla 21 Uczestników Projektu na obszarze województwa pomorskiego. W toku oceny ofert Zamawiający wybrał ofertę Firmy MDDP sp. z o.o. Akademia Biznesu sp. k. Oferta uzyskała największą liczbę punktów podczas oceny.

 

08.02.2018

Szanowni Państwo!

W związku z realizacją projektu „Z powrotem na rynku pracy” nr projektu RPPM.05.06.00-22-0024/17-00 informujemy, iż poszukujemy wykonawców do kompleksowej organizacji i przeprowadzenia szkoleń zawodowych dla 21 Uczestników Projektu. Szczegóły na stronie Baza Konkurencyjności.

 

 

 

29.01.2018

 

Szanowni Państwo,

Dziś obchodzony jest Dzień Składanki i Łamigłówki  pamiętajmy, że rozwiązywanie składanek i łamigłówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność oraz wyobraźnię. 🙂

 

Przypominamy, że rekrutacja do Projektu nadal trwa. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentami rekrutacyjnymi w razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z Zespołem Projektu.

 

 

10.01.2018

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że nadal poszukujemy chętne osoby do wzięcia udziału w Projekcie „Z powrotem na rynku pracy”. Przypominamy , że głównym celem projektu jest podniesienie zdolności do ponownego zatrudnienia 60 osób bezrobotnych ZWOLNIONYCH Z PRZYCZYN ZAKŁADU PRACY W OKRESIE DO 6 MIESIĘCY OD PRZYSTĄPIENIA DO PROJEKTU, zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego, należących do jednej z poniższych kategorii:

 • osoby z wykształceniem maksymalnie ponadgimnazjalnym (niskimi kwalifikacjami)
 • kobiety
 • osoby powyżej 50 roku życia
 • osoby z niepełnosprawnością
 • osoby które zamieszkują w rozumieniu Kodeksu Cywilnego na terenie woj.pomorskiego

W Ramach projektu przewidujemy następujące formy wsparcia:

 • Doradztwo zawodowe połączone z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania
 • Poradnictwo psychologiczne (spotkania indywidualne)
 • Pośrednictwo pracy połączone z nauką aktywnego poszukiwania pracy
 • Szkolenie zawodowe zakończone certyfikacją
 • Szkolenie komputerowe zakończone certyfikacją
 • 3 miesięczny PŁATNY STAŻ ZAWODOWY

Zapewniamy:

 • wykwalifikowaną kadrę trenerską
 • materiały szkoleniowe
 • zwrot kosztów dojazdu
 • stypendium szkoleniowe
 • catering podczas szkolenia
 • stypendium stażowe

Zespół Projektu

 

 

27.12.2017

Szanowni Państwo,

Informujemy, iż z dniem 30.12.2017 grupa 1 i 2 rozpoczyna zajęcia z Poradnictwa psychologicznego. Więcej informacji znajdzie Państwo w zakładce Harmonogramy

 

20.12.2017

 

Szanowni Państwo,

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu spokoju, rodzinnej atmosfery, oraz samych pomyślności w Nowym 2018 roku

Zespół Projektu

 

 

15.12.2017

Szanowni Państwo!

Informujemy, że 18.12.2017 roku rozpocznie się pierwsza forma wsparcia tj. Doradztwo zawodowe połączone z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania, dla pierwszej grupy. Natomiast druga grupa rozpocznie spotkania od 20.12.2017 roku.

 

 

11.12.2017

Szanowni Państwo.

Informujemy, że rekrutacja do projektu „Z powrotem na rynku pracy” została wydłużona do końca stycznia Zapraszamy do zapoznawania się z dokumentami rekrutacyjnymi.

 

01.12.2017

 

Szanowni Państwo,

Dziś przedstawiamy Państwu 3 niezawodne sposoby na radzenie sobie ze stresem

Przede wszystkim

Eliminuj stresujące sytuacje!

Nie wszystkie stresory można wyeliminować. Niektóre jak np. utrata pracy czy śmierć bliskiej osoby, są od nas niezależne. W trakcie walki ze stresem można jednak unikać wielu nerwowych sytuacji: konfliktów, spotkań z nielubianymi ludźmi, pośpiechu, rywalizacji.

Stosuj sprawdzone techniki relaksacyjne

Stres pozwalają kontrolować zarówno ćwiczenia fizyczne – nie tylko te o charakterze relaksacyjnym, jak joga czy stretching, ale też bardziej wyczerpujące, treningi aerobowe np. bieganie, lub jazda na rowerze, jak i same ćwiczenia oddechowe.

Myśl pozytywnie!

To zabrzmi banalnie, ale pozytywne nastawienie odgrywa ogromną rolę w kontrolowaniu stresu. Niekiedy wystarczy zwykła zmiana sposobu myślenia i określenia sytuacji, wydarzeń – zamiast nazywać coś „niepowodzeniem” czy „porażką”, pomyśl o tym jako o „nauczce”. Gdy jesteś „wściekły”, „wzburzony”, „rozzłoszczony” – przekonaj umysł, że to tylko „poirytowanie” itd.

Problemy dotyczące stresu na pewno będą poruszane w ramach naszego wsparcia Poradnictwa psychologicznego.

Wszystkich Państwa raz jeszcze zachęcamy do wzięcia udziału w Projekcie.

 

17.11.2017

 

Szanowni Państwo!

Dziś obchodzimy dzień czarnego kota

Nawet ci, którzy nie wierzą w zabobony, są lekko wytrąceni z równowagi, gdy ich drogę przebiegnie ta ogromna, złowroga bestia. Ale czy kiedyś udowodniono jej jakieś nieszczęście?  Ciekawostką jest, ze Święto wywodzi się z Włoch, gdzie czarne koty są wyjątkowo prześladowane. 17. dzień miesiąca uważany jest w Italii za najbardziej pechowy.

Przypominamy również wszystkim miłośnikom kotów i nie tylko o tym żę rekrutacja do Projektu ciągle trwa. Zapraszamy do zapoznawania się z dokumentami rekrutacyjnymi. W razie pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z Zespołem Projektu.

 

 

06.11.2017

 

 

Szanowni Państwo,

Nadal mamy wolne miejsca w projekcie. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem. Zapewniamy profesjonalną kadrę, zwrot kosztów dojazdu na zajęcia oraz staże, materiały edukacyjne oraz stypendium szkoleniowe i stażowe.

 

 

25.10.2017

 

 

Szanowni Państwo,

Dla wszystkich którzy wahają się przed podjęciem rozmów z profesjonalnym doradcą zawodowym podkreślić należy zalety współpracy na tej płaszczyźnie, nie tylko w myśl zasady, co dwa umysły to nie jeden. Korzystanie z profesjonalnego doradztwa zawodowego to przede wszystkim wzrost świadomości siebie i otoczenia, ponadto doświadczenie doradcy zawodowego pozwala ujawnić i zredukować czyjeś uprzedzenia czy obawy a nawet przekonania a nawet brak pewności siebie wobec podjęcia odpowiedniego zawodu.

Pamiętajmy, że doradztwo zawodowe pomaga wykazać indywidualne cechy różnicujące daną osobę od innych, przekuwając ostatecznie część wad w zalety, a zarazem eliminując listę potencjalnych zawodów, w których ktoś zapewne się nie odnajdzie.

Jedną z głównych cech doradztwa zawodowego jest zdolność do dokonania chłodnej oceny i kalkulacji – wskazania poszukującemu elementów, które definitywnie powinny pozwolić mu na odrzucenie określonej drogi edukacji czy pracy z jednoczesnym zaznaczeniem ewidentnych przymiotów rzutujących na korzyść zainteresowanego, być może nieświadomego swojego potencjału.

Przypominamy że w naszym projekcie oferujemy Państwu właśnie Doradztwo zawodowe połączone z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania.

Zachęcamy do udziału w Projekcie bo WARTO !

 

 

16.10.2017

O naszym projekcie pojawiają się już pierwsze artykuły w mediach! W nadmorski24.pl mogą Państwo przeczytać o naszych działaniach.
Kliknij tutaj, żeby przeczytać artykuł.
Zachęcamy również do zgłaszania się do projektu. Mamy jeszcze wolne miejsca.

 

01.10.2017

 

Szanowni Państwo!
Przypominamy o trwającej rekrutacji. Dokumenty rekrutacyjne mogą Państwo pobrać tutaj.
Zachęcamy do wzięcia udziału w formach wsparcia, które dla Państwa przygotowaliśmy, a mianowicie:

 • Doradztwo zawodowe połączone z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania
 • Poradnictwo psychologiczne (spotkania indywidualne)
 • Pośrednictwo pracy połączone z nauką aktywnego poszukiwania pracy
 • Szkolenie zawodowe zakończone certyfikacją
 • Szkolenie komputerowe zakończone certyfikacją
 • 3 miesięczny PŁATNY STAŻ ZAWODOWY

Pozdrawiamy,
Zespół projektu.

 

01.09.2017

Miło nam poinformować, iż rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Z powrotem na rynku pracy”.

Głównym celem projektu jest podniesienie zdolności do ponownego zatrudnienia 60 osób bezrobotnych ZWOLNIONYCH Z PRZYCZYN ZAKŁADU PRACY W OKRESIE DO 6 MIESIĘCY OD PRZYSTĄPIENIA DO PROJEKTU, zamieszkałych na terenie województwa pomorskiego, należących do jednej z poniższych kategorii:

 • osoby z wykształceniem maksymalnie ponadgimnazjalnym (niskimi kwalifikacjami)
 • kobiety
 • osoby powyżej 50 roku życia
 • osoby z niepełnosprawnością
 • osoby które zamieszkują w rozumieniu Kodeksu Cywilnego na terenie woj.pomorskiego

W Ramach projektu przewidujemy następujące formy wsparcia:

 • Doradztwo zawodowe połączone z przygotowaniem Indywidualnego Planu Działania
 • Poradnictwo psychologiczne (spotkania indywidualne)
 • Pośrednictwo pracy połączone z nauką aktywnego poszukiwania pracy
 • Szkolenie zawodowe zakończone certyfikacją
 • Szkolenie komputerowe zakończone certyfikacją
 • 3 miesięczny PŁATNY STAŻ ZAWODOWY

Zapewniamy:

 • wykwalifikowaną kadrę trenerską
 • materiały szkoleniowe
 • zwrot kosztów dojazdu
 • stypendium szkoleniowe
 • catering podczas szkolenia
 • stypendium stażowe

Zachęcamy do uczestnictwa w Projekcie

Zespół Projektu.